Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
00NA272 IBM/Lenovo 1.8TB 10K 12Gbps SAS 2.5" Internal Hard Drive
Product Description
IBM/Lenovo 1.8TB 10K 12Gbps SAS 2.5" Internal Hard Drive
Highlighted Features
- IBM
- 1.8TB
- 12Gbps
- 10K RPM
- SAS
- 2.5"
- Internal Hard Drive
- Retail Part #: 00NA272
Note: All product details are provided by IBM.
IBM System x family of 2.5-inch SAS drives, these new IBM hard drives offer the highest performance options and provide a wider selection of choices to satisfy a wide range of applications. These new drives are positioned at the top of our SAS hard drive line.
Specification | |
| Brand: | IBM |
| Device Type: | Hard Drive |
| Storage Capacity: | 1.8TB |
| Spindle Speed: | 10K |
| Data Transfer Rate: | 12Gbps |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 2.5" |
| Device Supported: | Server |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2 l b |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |