Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005049263 EMC 100GB 2.5-inch SAS 6Gbps Flash Solid State Drive
from
$37.00
Ex Tax: $37.00
Product Description
EMC 100GB 2.5-inch SAS 6Gbps Flash Solid State Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 100GB
- SAS
- 6Gbps
- 2.5"
- Solid State Drive
- Retail Part #: 005049263
Note: All product details are provided by EMC.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 100GB |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 6Gbps |
| Rotational Speed: | 7200 RPM |
| Storage Format: | HDD & SSD |
| Features: | Hot Swap |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |