Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005049074 EMC 100GB 4Gbps EFD 3.5" Fibre Channel Solid State Drive
from
$26.00
Ex Tax: $26.00
Product Description
EMC 100GB 4Gbps EFD 3.5" Fibre Channel Solid State Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 100GB
- Fibre Channel
- 4Gbps
- 3.5"
- Solid State Drive
- Retail Part #: 005049074
Note: All product details are provided by EMC.
EMC 100GB 4Gbps EFD 3.5" Fibre Channel Solid State Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 100GB |
| Interface: | Fibre Channel |
| Data Transfer Rate: | 4Gbps |
| Form Factor: | 3.5" |
| Storage Format: | HDD & SSD |
| Color: | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |