Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005051613 EMC 2TB 7.2K SAS 12Gbps Nearline 3.5-inch Hard Drive
from
$57.11
Ex Tax: $53.75
Product Description
EMC 2TB 7.2K SAS 12Gbps Nearline 3.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 2TB
- SAS
- 12Gbps
- 3.5"
- 7.2K RPM
- Retail Part #: 005051613
Note: All product details are provided by EMC.
005051613 EMC 2TB 7.2K SAS 12Gbps Nearline 3.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 2TB |
| Form Factor: | 3.5" |
| Data Transfer Rate: | 12Gbps |
| Interface: | SAS |
| Storage Format: | HDD Only |
| Rotation Speed: | 7200 RPM |
| Color: | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |