865428-B21 HPE 800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power Supply
- Brand: Hewlett Packard
- Product Code: 865428-B21
- Availability: In Stock
Product Description
HPE 800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power Supply
Highlighted Features
- HP
- 800W
- Flex Slot
- Low Halogen
- Hot Plug
- Power Supply
- New Open Box
- Retail Part #: 865428-B21
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
HPE Flexible Slot Power Supplies provide up to 96% power efficiency with 80PLUS Titanium-certified power supplies that lower server power requirements and reduce power waste in your data center.
Power Supply Specification | |
| Brand: | HP |
| Product Type: | Power Supply |
| AC Input Voltage: | 200-277 V |
| Wattage: | 800W |
| Hot Pluggable: | Yes |
| Generation : | G9 G10 |
Dimensions & Condition | |
| Weight: | 4 lbs |
| Dimensions: | 16 x 10 x 6 in |
| Condition: | New Open Box |
Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Compatibility | ||
| Proliant Gen9 | Proliant DL360 (G10) | |
| Proliant DL380 (G10) | Proliant DL385 (G10) | |
| Proliant DL560 (G10) | Proliant DL580 (G10) | |
| Proliant ML350 (G10) |