UCS-ML-1X324RY-A Cisco 32GB PC3-12800 DDR3-1600MHz ECC CL11 LR Quad Rank Memory
- Brand: CISCO
- Product Code: UCS-ML-1X324RY-A-NB
- Availability: In Stock
Product Description
Cisco 32GB PC3-12800 DDR3-1600MHz ECC CL11 LR Quad Rank Memory
Highlighted Features
- Cisco
- Memory
- 32GB
- Quad Rank
- PC3-12800
- DDR3-1600MHz
- CL11
- Load Reduced ECC
- New Bulk
- Retail Part #: UCS-ML-1X324RY-A
Note: All product details are provided by Cisco.
Serverque has Cisco 32GB PC3-12800 DDR3-1600MHz ECC CL11 LR Quad Rank Memory. Fast delivery and quantity discounts are available. Find the high quality and reliable computer and server hardware components at competitive prices.
Memory Specification | |
| Brand: | Cisco |
| Size: | 32GB |
| Memory Specification | PC3-12800 |
| Data Transfer Rate: | 1600MHz |
| Memory Type: | DDR3 LRDIMM |
| Error Correction: | Load Reduced ECC |
| Rank: | Quad Rank |
| Cycle Time: | 1.25ns |
| Voltage: | 1.35 |
| Latency Timings: | CL11 |
| Number of Pins: | 240-pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 |
| Condition: | New Bulk |
Slot Required | |
| Qty: | 1 |