UCS-ML-1X324RU-A Cisco 32GB PC4-17000 DDR4-2133MHz ECC Registered CL15 288-Pin Load Reduced DIMM 1.2V Quad Rank Memory Module
- Brand: CISCO
- Product Code: UCS-ML-1X324RU-A
- Availability: In Stock
Highlighted Features
- Memory
- 32GB
- Quad Rank
- CL15
- PC4-17000
- DDR4-2133MHz
- 1.2V
- Registered
- Memory Speed 2133MHz
- Retail Part #: UCS-MR-1X162RU-A
Note: All product details are provided by Cisco Systems Inc.
Serverque.com has Cisco 32GB PC4-17000 DDR4-2133MHz ECC Registered CL15 288-Pin Load Reduced Quad Rank Memory. Fast delivery and quantity discounts are available. Find the high quality and reliable computer and server hardware components at competitive prices.
Memory Specification | |
| Brand: | Cisco |
| Size: | 32GB |
| Memory Speed: | 2133MHz |
| Memory Specification: | PC4-17000 |
| Memory Standard: | DDR4 |
| Type: | Memory |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Features: | Quad Rank |
| CAS Latency: | CL15 |
| Form Factor: | DIMM |
| Voltage: | 1.2V |
| Signal Processing: | Registered |
| Error Checking: | ECC |
| Device Supported: | Server |
| Number of Pins: | 288-pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 0.1 lb |
| Width: | 2.25 in |
| Depth: | 6.75 in |
| Height: | 0.5 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Qty: | 1 |