M393B5270CH0-YH9 Samsung 4GB PC3-10600R DDR3-1333MHz ECC Reg Single Rank Memory
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: M393B5270CH0-YH9
- Availability: In Stock
Product Description
Samsung 4GB PC3-10600R DDR3-1333MHz ECC Reg Single Rank Memory
Highlighted Features
- Samsung
- 4GB
- Single Rank
- CL9
- PC3-10600R
- DDR3-1333MHz
- ECC Reg
- Memory Speed 1333MHz
- Retail Part #:M393B5270CH0-YH9
Note: All product details are provided by Samsung.
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
Memory Specification | |
| Brand: | Samsung |
| Size: | 4GB |
| Memory Speed: | 1333MHz |
| Memory Specification: | PC3-10600R |
| Type: | DDR3 SDRAM |
| Features: | Single Rank |
| CAS Latency: | CL9 |
| Voltage: | 1.35V |
| Error Correction: | Registered ECC |
| Cycle Time: | 1.5ns |
| Number of Pins: | 240 pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | DIMM |
| Qty: | 1 |