Samsung M393AAG40M32-CAE 128GB PC4-25600 DDR4-3200MHz ECC Reg Quad Rank Memory
- Brand: SAMSUNG
- Product Code: M393AAG40M32-CAE
- Availability: In Stock
Product Description
Samsung 128GB PC4-25600 DDR4-3200MHz ECC Reg Quad Rank Memory
Highlighted Features
- Samsung
- 128GB
- PC4-25600
- DDR4-3200MHz
- ECC Reg
- Quad Rank
- Memory Module
- Retail Part #: M393AAG40M32-CAE
Note: All product details are provided by Samsung.
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
Memory Specification | |
| Brand: | Samsung |
| Size: | 128GB |
| Memory Speed: | 3200MHz |
| Memory Specification: | PC4-25600 |
| Type: | DDR4-3200MHz |
| Features: | Quad Rank |
| CAS Latency: | CL22 |
| Voltage: | 1.2V |
| Error Correction: | Registered ECC |
| Memory Clock: | 1.1V |
| Number of Pins: | 288-Pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | DIMM |
| Qty: | 1 |