15-12291-01 Cisco 8GB PC3L-10600R DDR3-1333MHz ECC Reg CL9 Dual Rank Memory
- Brand: CISCO
- Product Code: 15-12291-01
- Availability: In Stock
Product Description
Cisco 8GB PC3L-10600R DDR3-1333MHz ECC Reg CL9 Dual Rank Memory
Highlighted Features
- Cisco
- 8GB
- Dual Rank
- PC3L-10600R
- DDR3-1333MHz
- CL9
- ECC
- Registered
- Memory Speed 1333MHz
- Retail Part# 15-12291-01
Note: All product details are provided by Cisco Systems Inc.
Serverque.com has Cisco 8GB PC3L-10600R DDR3-1333MHz ECC Registered CL9 240-Pin Dual Rank Memory. Fast delivery and quantity discounts are available. Find the high quality and reliable computer and server hardware components at competitive prices.
Memory Specification | |
| Brand: | Cisco |
| Size: | 8GB |
| Memory Speed: | 1333MHz |
| Memory Specification: | PC3L-10600R |
| Memory Type: | DDR3 SDRAM |
| Rank: | Dual Rank |
| CAS Latency: | CL9 |
| Voltage: | 1.35V |
| Signal Processing: | Registered |
| Error Checking: | ECC |
| Device Supported: | Server |
| Number of Pins: | 240-Pin |
| Cycle Time: | 1.5ns |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | DIMM |
| Qty: | 1 |