Lenovo 32GB PC4-21300 DDR4-2666 MHz ECC Reg CL19 Dual Rank Memory 01DE974
- Brand: Lenovo
- Product Code: 01DE974
- Availability: In Stock
Product Description
Lenovo 32GB PC4-21300 DDR4-2666 MHz ECC Reg CL19 Dual Rank Memory
Highlighted Features
- Lenovo
- 32GB
- PC4-21300
- DDR4-2666 MHz
- ECC Registered
- CL19
- Dual Rank
- Memory Module
- Retail Part #: 01DE974
Note: All product details are provided by Lenovo.
Lenovo Registered DDR4 SDRAM DIMMs (Registered Double Data Rate Synchronous DRAM Dual In-Line Memory Modules) are low power, high-speed operation memory modules that use DDR4 SDRAM devices. These Registered SDRAM DIMMs are intended for use as main memory when installed in systems such as servers and workstations.
Specification | |
| Brand: | Lenovo |
| Size: | 32GB |
| Memory Speed: | 2666MHz |
| Memory Specification: | PC4-21300 |
| Memory Standard: | DDR4 SDRAM |
| Type: | Memory |
| CAS Latency: | CL19 |
| Features: | Dual Rank |
| Voltage: | 1.2V |
| Form Factor: | DIMM |
| Signal Processing: | Registered |
| Error Checking: | Load-Reduced ECC |
| Number of Pins: | 288-Pin |
Dimensions | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |