Product Description
EMC 900GB 10K RPM SAS 6Gbps 2.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 900GB
- SAS
- 6Gbps
- 2.5"
- 10K RPM
- Retail Part #: 0B26078
Note: All product details are provided by EMC.
0B26078 EMC 900GB 10K RPM SAS 6Gbps 2.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 900GB |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 6Gbps |
| Rotation Speed: | 10000 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
| Feature: | Hot Swap |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |