NetApp X357A 3.84TB 12Gbps SAS 2.5" MZ-ILT3T8A Internal Solid State Drive
- Brand: NetApp
- Product Code: X357A
- Availability: In Stock
Product Description
NetApp 3.84TB 12Gbps SAS 2.5" MZ-ILT3T8A Internal Solid State Drive
Highlighted Features
- NetApp
- 3.84TB
- 12Gbps
- SAS
- 2.5"
- Internal Solid State Drive
- Retail Part #: X357A
- Part #: MZ-ILT3T8A
Note: All product details are provided by NetApp.
The NetApp 3.84TB SAS-12GBPS SSD Drive is designed to provide high performance, reliability, and capacity. It's suitable for use in enterprise and data center applications where fast data access and high storage capacity are critical.
Drive Specification | |
| Brand: | NetApp |
| Product Type: | Solid State Drive |
| Size: | 3.84TB |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 12 Gbps |
| Interface Type: | SAS |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 in |