HMABAGL7A4R4N-VN Hynix 128GB PC4-21300 DDR4-2666MHz ECC Reg Octal Rank Memory
- Brand: HYNIX
- Product Code: HMABAGL7A4R4N-VN
- Availability: In Stock
Product Description
Hynix 128GB PC4-21300 DDR4-2666MHz ECC Reg CL17 Octal Rank Memory
Highlighted Features
- Hynix
- 128GB
- Octal Rank
- CL17
- PC4-21300
- DDR4-2666MHz
- ECC Registered
- Memory Speed 2666MHz
- Retail Part #: HMABAGL7A4R4N-VN
Note: All product details are provided by Hynix.
SK hynix’s tireless efforts have resulted in its industry-leading scaling technology, to which the company has added rigorous quality control measures to offer DRAM products with world-class performance and reliability.
Memory Specification | |
| Brand: | Hynix |
| Size: | 128GB |
| Memory Speed: | 2666MHz |
| Memory Specification: | PPC4-21300 |
| Memory Type: | DDR4 LRDIMM |
| Voltage: | 1.2V |
| CAS Latency: | CL17 |
| Error Correction: | Registered ECC |
| Rank: | Rank 8 |
| Number of Pins: | 288-pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | LRDIMM |
| Qty: | 1 |