1FD202-031 EMC 600GB 10K RPM SAS 12Gbps 2.5-inch Hard Drive
- Brand: EMC
- Product Code: 1FD202-031
- Availability: In Stock
Product Description
EMC 600GB 10K RPM SAS 12Gbps 2.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 600GB
- SAS
- 12Gbps
- 2.5"
- 10K RPM
- Part #: 1FD202-031
Note: All product details are provided by EMC.
005051631 EMC 600GB 10K RPM SAS 12Gbps 2.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 600GB |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 12Gbps |
| Rotation Speed: | 10000 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
| Color: | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |