118033089 EMC 2TB 7.2K SATA 3Gbps 3.5-inch Hard Drive
- Brand: EMC
- Product Code: 118033089
- Availability: In Stock
Product Description
EMC 2TB 7.2K SATA 3Gbps 3.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 2TB
- SATA
- 3Gbps
- 3.5"
- 7.2K RPM
- Part #: 118033089
Note: All product details are provided by EMC.
118033089 EMC 2TB 7.2K SATA 3Gbps 3.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 2TB |
| Interface: | SATA |
| Form Factor: | 3.5" |
| Data Transfer Rate: | 3Gbps |
| Rotation Speed: | 7200 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
| Color: | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |