Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
PWR-C2-640WAC Cisco 640W Switch Power Supply Module 341-0531-03
$32.00
Product Description
Cisco 640W Switch Power Supply Module
Highlighted Features
- Cisco
- 640W
- Switch
- Power Supply
- Retail Part #: PWR-C2-640WAC
- Optional Part #: 341-0531-03
Note: All Product detail are provided by Cisco.
PWR-C2-640WAC is a Cisco Catalyst Switch 3650 Series Switch Power Supply, delivering 640W AC power for Cisco 3650 switches.
Power Supply Specification | |
| Brand: | Cisco |
| Product Type: | SwitchPower Module |
| Product Model: | X372 |
| Input Voltage: | AC 100 - 240 V |
| Input Current: | 8 - 4 Ampere |
| Power Capacity: | 640 W |
| Frequency Range: | 50/60 GHz |
| Storage Temperature | 0 to 70° C |
| Upgrade Type: | System Specific |
| Hotpluggable: | Yes |
| Form Factor: | Plug in Module |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 4 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 in |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | Switch |
| Environmentally Friendly: | Yes |