J9P81AT HP 4GB PC4-17000 DDR4-2133MHz ECC Registered CL15 288-Pin DIMM Single Rank Memory Module
- Brand: Hewlett Packard
- Product Code: J9P81AT
- Availability: In Stock
Highlighted Features
- Memory
- 4GB
- HP
- Single Rank
- CL15
- PC4-17000
- DDR4-2133MHz
- ECC Registered
- Memory Speed 2133MHz
- Retail Part #: J9P81AT
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
Boost the capabilities of your HP Workstation with registered DDR4 memory from HP. Get high reliability and cost savings on high-capacity modules vs. unregistered memory.
Ram Specification | |
| Brand: | HP |
| Size: | 4GB |
| RAM Features: | Single Rank |
| Memory Specification: | PC4-17000 |
| Memory Speed: | 2133MHz |
| Type: | Memory |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Number of Pins: | 288-pin |
| Cas Latency: | CL15 |
| Registered or Buffered: | Registered |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 0.20 lb |
| Width: | 6.00 in |
| Height: | 1.00 in |
Physical Characteristics | |
| Number of Pins: | 288-pin |
| Form Factor: | DIMM |
| Miscellaneous | ||
| Compatibility | ||
| HP Workstation Z440 | HP Workstation Z640 | |
| HP Workstation Z840 | ||