Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
M386B4G70BM0-YH9 Samsung 32GB PC3-10600 DDR3-1333MHz ECC CL9 LV Quad Rank Memory
$68.90
Product Description
Samsung 32GB PC3-10600 DDR3-1333MHz ECC CL9 LV Quad Rank Memory
Highlighted Features
- Samsung
- 32GB
- Quad Rank
- CL9
- PC3-10600
- DDR3-1333MHz
- ECC Reg
- Memory Speed 1333MHz
- Retail Part #:M386B4G70BM0-YH9
Note: All product details are provided by Samsung.
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
Memory Specification | |
| Brand: | Samsung |
| Size: | 32GB |
| Memory Speed: | 1333MHz |
| Memory Specification: | PC3-10600 |
| Type: | DDR3 LRDIMM |
| Features: | Quad Rank |
| CAS Latency: | CL9 |
| Voltage: | 1.35V |
| Error Correction: | Load Reduced ECC |
| Cycle Time: | 1.5ns |
| Number of Pins: | 288 Pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required | |
| Form Factor: | LRDIMM |
| Qty: | 1 |