Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005049677 EMC 600GB 15K RPM SAS 6Gbps 3.5-inch Hard Drive
$48.40
Product Description
EMC 600GB 15K RPM SAS 6Gbps 3.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 600GB
- SAS
- 6Gbps
- 3.5"
- 15K RPM
- Retail Part #: 005049677
Note: All product details are provided by EMC.
005049677 EMC 600GB 15K RPM SAS 6Gbps 3.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 600GB |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 3.5" |
| Data Transfer Rate: | 6Gbps |
| Rotation Speed: | 15000 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |