Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
P11444-191 HP 32GB PC4-25600 DDR4-3200MHz ECC Dual Rank Smart Memory
from
$223.13
Ex Tax: $210.00
- Stock: 3
- Brand: Hewlett Packard
- Model: P11444-191
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: P11444-191
Product Description
HP 32GB PC4-25600 DDR4-3200MHz ECC Dual Rank Smart Memory
Highlighted Features
- Memory
- 64GB
- Quad Rank
- PC4-25600
- DDR4-3200MHz
- CL22
- ECC Registered
- Part #: P11444-191
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise.
Hewlett Packard Enterprise tests and qualifies HPE DDR4 SmartMemory modules on all HPE server platforms to deliver the highest level of signal integrity. HPE DDR4 SmartMemory prevents unnecessary DIMM replacement and reduces server downtime with advanced memory error detection technology.
Memory Specification | |
| Brand: | HPE |
| Size: | 64GB |
| Memory Specification | PC4-25600 |
| Data Transfer Rate: | 3200MHz |
| Memory Type: | DDR4 SDRAM |
| Error Correction: | ECC Registered |
| Rank: | Quad Rank |
| Cycle Time: | DIMM |
| Voltage: | 1.2 |
| Latency Timings: | CL22 |
| Number of Pins: | 288-pin |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 1 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 |
Slot Required | |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Qty: | 1 |