Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
840134-001 HP Ethernet 4x25Gb Single-Port 620QSFP28 Network Adapter
from
$102.00
Ex Tax: $96.00
- Stock: 3
- Brand: Hewlett Packard
- Model: 840134-001
- Weight: 2.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: 840134-001
Highlighted Features
- HP
- 4x25Gb
- 620QSFP28
- PCI-Express 3.0 x8
- Single Port
- Ethernet Adapter
- Part #: 840134-001
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
HP 620QSFP28 PCI Express Ethernet Server Adapter, Ethernet PCIe network interface card.
Ethernet Network Adapter | |
| Brand: | HP |
| Product Type: | Network Adapter |
| Device Type: | Server Adapter |
| Interface: | PCI-Express 3.0 x8 |
| Expansion Slot Type: | SFP |
| Data Link Protocol: | Ethernet |
| Total Number of Ports: | Single Port |
| Form Factor: | Plug-in Card |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Ports: | 1 |
Dimensions Specifications | |
| Width: | 23.6 mm |
| Height: | 181.1 mm |
| Depth: | 120.9 mm |
| Weight: | 110 g |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | PC |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Compatibility | ||
| HP ProLiant DL360 Gen10 | HP ProLiant DL380 Gen10 | |
| HP ProLiant DL560 Gen10 | HP ProLiant DL580 Gen10 | |
| HP ProLiant ML350 Gen10 | ||