Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
754380-001 HP 750W Flex Slot Battery Backup Module Power Supply 754380-001
from
$100.94
Ex Tax: $95.00
- Stock: 3
- Brand: Hewlett Packard
- Model: 754380-001
- Weight: 1.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: 738024-B21
Highlighted Features
- HP
- 750W
- Hot Plug
- Flex Slot
- Power Supply
- Battery Backup
- Retail Part #: 754380-001
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
HP Flexible Slot Power Supplies, a common electrical and physical design that allows for hot plug, tool-less installation into HP-ProLiant Gen10 Performance Servers. HP Power Discovery Services which focus on increasing compute density while reducing data center outages.
Power Supply Specification | |
| Brand: | HP |
| Product Type: | Power Module |
| Input Voltage: | 230 V AC - 380 V DC |
| Output Power: | 750 W |
| Upgrade Type: | System Specific |
| Hotpluggable: | Yes |
| Form Factor: | Plug in Module |
| Servers supported: | HP ProLiant Servers |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lb |
| Height: | 8.9 in |
| Depth: | 1.6 in |
| Width: | 2.7 in |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | PC |
| Environmentally Friendly: | Yes |