KKYWJ Dell Brocade 825 8Gbp/s PCI-E 2.0 x8 Fibre Channel SFP+ Dual-ports Host bus Adapter
- Brand: DELL
- Product Code: KKYWJ
- Availability: In Stock
Product Description
KKYWJ Dell Brocade 825 8Gbp/s PCI-E 2.0 x8 Fibre Channel SFP+ Dual-ports Host bus Adapter
Highlighted Features
- Dell
- 8GB/s
- Host Bus Adapter
- Fibre Channel
- Dual-Port
- PCI-Express 2.0 x8
- Retail Part #: KKYWJ
Note: All product details are provided by Dell
Host Bus Adapter Specification | |
| Brand: | Dell |
| Device Type: | Host Bus Adapter |
| Product Type: | Fibre Channel |
| Form Factor: | Plug-in Card |
| Data Transfer Rate: | 8Gb/s |
| Host Interface: | PCI Express 2.0 x8 |
| Network Ports: | SFP+ |
| Ports: | Dual-Ports |
Dimensions Specifications | |
| Height: | 4.4 in |
| Width: | 6.6 in |
| Depth: | 0.5 in |
| Compatibility | ||
| N/A |