New
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
867269-B21 HP 4TB 7.2K 12Gbps 3.5" SAS Hard Drive 847035-001 765252-001 New Bulk
$108.00
- Stock: 20
- Model: 867269-B21
- Weight: 3.00lb
- MPN: 867269-B21
Product Description
HP 4TB 7.2K 12Gbps 3.5" SAS Hard Drive
Highlighted Features
- HP
- 4TB
- 7.2K
- 12Gbps
- SAS
- 3.5"
- 0-Hour Usage
- New Bulk
- Retail Part #: 867269-B21
- Option Part #: 847035-001, 765252-001
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise.
HPE 867269-B21 is a 4TB, 7.2K RPM, 12Gb/s SAS Midline (MDL) hard drive designed for high-capacity enterprise storage, typically used in ProLiant servers and storage arrays. It features a 3.5-inch Large Form Factor (LFF) and includes a Low-Profile Carrier (LPC) or Smart Carrier (SC) tray for hot-plugging.
Hard Drive Specification |
|
| Brand: | HP |
| Capacity: | 4TB |
| Interface: | SAS |
| Usage: | 0-Hour |
| Storage Format: | HDD Only |
| Rotation Speed: | 7200 RPM |
| Average Seek Time: | 7.6 ms |
| Form Factor: | 3.5" |
| Data Transfer Rate: | 12Gbps |
Dimensions Specifications |
|
| Weight: | 3 lbs |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 in |
| Condition: | New Bulk |
Compatibility |
||
| Proliant ML350 | Proliant XL170 |