Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005051632 EMC 1.2TB 10K RPM SAS 12Gbps 2.5-inch Hard Drive
$76.00
- Stock: 8
- Model: 005051632
- Weight: 2.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- MPN: 005051632
Product Description
EMC 1.2TB 10K RPM SAS 12Gbps 2.5" Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 1.2TB
- SAS
- 12Gbps
- 2.5"
- 10K RPM
- Retail Part #: 005051632
Note: All product details are provided by EMC.
005051632 EMC 1.2TB 10000RPM SAS 12Gbps 2.5-inch Hard Drive is designed to meet the tech requirement at its best..
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 1.2TB |
| Interface: | SAS |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 12Gbps |
| Rotation Speed: | 10000 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
| Color: | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |