Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
005050488 EMC 3TB SATA 6Gbps 7.2K RPM 3.5-inch Hard Drive
$52.00
Product Description
EMC 3TB SATA 6Gbps 7.2K RPM 3.5-inch Hard Drive
Highlighted Features
- EMC
- Hard Drive
- 3TB
- SATA
- 6Gbps
- 3.5"
- 7.2K RPM
- Retail Part #: 005050488
Note: All product details are provided by EMC.
Hard Drive Specification | |
| Brand: | EMC |
| Size: | 3TB |
| Interface: | SATA |
| Form Factor: | 3.5" |
| Data Transfer Rate: | 6Gbps |
| Rotational Speed: | 7200 RPM |
| Storage Format: | HDD Only |
| Color : | Silver |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 10 × 8 × 4 in |