Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
398648-001 HP Battery-backed write cache upgrade
from
$65.00
Ex Tax: $65.00
- Stock: 2
- Brand: Hewlett Packard
- Model: 398648-001
- Weight: 4.00lb
- Dimensions: 10.00in x 8.00in x 4.00in
- UPC: 882780410350
- MPN: 398648-001
$150.00
Ex Tax:$150.00
$440.00
Ex Tax:$440.00
Highlighted Features
- HP
- P-Series
- BBWC Battery
- 4.8V
- Part #: 398648-001
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
HP retail number for the product described as Battery-backed write cache upgrade.
Controller Card Specification | |
| Brand: | HP |
| Device Type: | BBWC Battery |
| Capacity: | 650mAh |
| Voltage: | 4.8V |
| Servers supported: | HP ProLiant Servers |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2.4 lb |
| Height: | 1.25 in |
| Depth: | 11 in |
| Width: | 7.63 in |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | PC |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Compatibility | ||
| ProLiant BL2x220c Gen5 | ProLiant DL320s | |
| ProLiant BL480c | ProLiant DL360 Gen5 | |
| ProLiant BL680c Gen5 | ProLiant DL365 Gen1/Gen5 | |
| ProLiant BL685c Gen7 | ProLiant DL380 Gen5 | |
| ProLiant BL870c | ProLiant DL385 Gen2/Gen5/Gen5p | |
| ProLiant DL120 Gen5 | ProLiant DL580 Gen4/Gen5 | |
| ProLiant DL140Gen3 | ProLiant DL585 Gen2/Gen5 | |
| ProLiant DL160 Gen5 | ProLiant DL785 Gen5/Gen6 | |
| ProLiant DL165 Gen3 | ProLiant ML310 G3/G4/G5/G5p | |
| ProLiant DL180 Gen5 | ProLiant ML350 Gen5 | |
| ProLiant DL185 Gen3 | ProLiant ML370 Gen5 | |
| ProLiant DL320 Gen4/Gen5/Gen5p | ProLiant ML570 Gen4 | |