Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
0YRPP6 Dell PERC H730P Mini Blade 12GBps SAS 2GB PCI-e Raid Controller
from
$80.00
Ex Tax: $80.00
Product Description
Dell PERC H730P Mini Blade 12GBps SAS 2GB PCI-e Raid Controller
Highlighted Features
- Dell
- H730P
- 12GBps
- PCI-Express 3.0 x8
- SAS/SATA
- Controller Card
- Part #: 0YRPP6
Note: All product details are provided by Dell
Controller Card Specification | |
| Brand: | Dell |
| Product Type: | RAID Controller |
| Interface: | SATA 6Gps/SAS 12Gps |
| Data Transfer Rate: | 1.2GB/s |
| Cache: | 2GB |
| Form Factor: | MINI BLADE |
| Devices Supported: | 32 |
| Ports: | Eight Port (8P 2X4 Internal) |
| RAID Level: | RAID 0 1 5 6 10 50 60 |
| Device Type: | Storage Controller (raid) - Plug-in Card |
| Max Operating Temperature: | 55℃ |
Dimensions | |
| Dimensions: | 16.76cm x 6.44cm |
| Weight: | 3 lb |
Compatibility | |
| Dell PowerEdge R430 | Dell PowerEdge R530 |
| Dell PowerEdge R530XD | Dell PowerEdge R630 |
| Dell PowerEdge R640 | Dell PowerEdge R730 |
| Dell PowerEdge R730XD |