New
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
Samsung M321RAGA0B20-CWK 128GB PC5-38400 DDR5-4800MHz ECC Quad Rank 1.1V Memory
$3,454.00
Tags:
"Samsung"
, "128GB"
, "PC5-38400"
, "DDR5-4800MHz"
, "ECC"
, "Quad Rank"
, "Memory"
, "M321RAGA0B20-CWK"
Product Description
Samsung 128GB PC5-38400 DDR5-4800MHz ECC Quad Rank 1.1V Memory
Highlighted Features
- Samsung
- 128GB
- PC5-38400
- DDR5-4800MHz
- ECC Registered
- Quad Rank
- 1.1V
- Memory Module
- Retail Part #: M321RAGA0B20-CWK
Note: All product details are provided by Samsung.
Samsung M321RAGA0B20-CWK is a 64GB DDR5-4800MHz (PC5-38400) ECC Registered DIMM (RDIMM) server memory module. Designed for high-performance enterprise servers and workstations, it features Quad-rank.
Memory Specification |
|
| Brand: | Samsung |
| Capacity: | 128GB |
| Memory Speed: | 4800MHz |
| Bus Type: | PC5-38400 |
| Memory Type: | DDR5 |
| Rank Features: | Quad Rank |
| CAS Latency: | CL40 |
| Form Factor: | RDIMM |
| Error Correction: | ECC Registered |
| Number of Pins: | 288 Pin |
| Voltage: | 1.1V |
Dimensions Specifications |
|
| Weight: | 1 lb |
| Dimensions: | 10 x 8 x 4 in |
Slot Required |
|
| Form Factor: | RDIMM |
| Qty: | 1 |
| Detail Specification | |
| Brand | Samsung |
| Bus Type | PC5-38400 |
| Capacity | 128GB |
| CAS Latency | CL40 |
| Error Correction | ECC Registered |
| Form Factor | RDIMM |
| Memory Speed | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Pins | 288 |
| Rank Features | Quad Rank |
| Voltage | 1.1V |