New
Why buy from us?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Ask a Question About This Product
X670A NetApp 15.3TB 12Gbps SAS 2.5" MZ-ILT15TB Internal Solid State Drive
from
$2,438.43
Ex Tax: $2,294.99
This product has a minimum quantity of 3
Product Description
NetApp 15.3TB 12Gbps SAS 2.5" Internal Solid State Drive
Highlighted Features
- NetApp
- 15.3TB
- 12Gbps
- SAS
- 2.5"
- Internal Solid State Drive
- Retail Part #: X670A
- Part #: MZ-ILT15TB
Note: All product details are provided by NetApp.
The NetApp 15.3TB SAS-12GBPS SSD Drive is designed to provide high performance, reliability, and capacity. It's suitable for use in enterprise and data center applications where fast data access and high storage capacity are critical.
Drive Specification |
|
| Brand: | NetApp |
| Product Type: | Solid State Drive |
| Size: | 15.3TB |
| Form Factor: | 2.5" |
| Data Transfer Rate: | 12 Gbps |
| MTBF: | 2 million |
Dimensions Specifications |
|
| Weight: | 2 lb |
| Dimension: | 10 x 8 x 4 in |